Bystřice - kraj lesů, luk a loutek

Městské kulturní a informační centrum Bystřice

Městské kulturní a informační centrum Bystřice, příspěvková organizace

Jsme příspěvková organizace města Bystřice, která byla založena v lednu 2021. Zabýváme se pořádáním kulturních, společenských, sportovních a vzdělávacích aktivit, propagací a rozvojem cestovního ruchu ve městě a příslušném regionu.


Prodej vstupenek
Vstupenky na akce pořádané MKIC Bystřice lze zakoupit ve všední dny od 8:00 do 17:00 a v sobotu od 8:00 do 11:00 hodiny v Turistickém informačním centru,
Ješutovo náměstí 14, Bystřice 257 51. Jsme také prodejním místem sítě Ticketlive.

 

Kopírovací služby 
Kopírujeme a tiskneme ve formátech A4 a A3 dle níže uvedeného ceníku.

A4 Jednostraný tisk černobílý: 4 Kč

A4 Oboustranný tisk černobílý: 8 Kč

A4 Jednostraný tisk barevný: 20 Kč

A4 Oboustranný tisk barevný: 40 Kč

A3 Jednostraný tisk černobílý: 8 Kč

A3 Oboustranný tisk černobílý: 16 Kč

A3 Jednostraný tisk barevný: 40 Kč

A3 Oboustranný tisk barevný: 80 Kč

 

Pronájem prostor
Pronajímáme prostory našeho divadla. Více informací v sekci Divadlo U Jelena

 

Výlepové plochy
Jsme správcem oficiálních výlepových ploch města Bystřice. V případě zájmu o výlep plakátů napište na emailovou adresu info@mkicbystrice.cz .

 

Turistické informační centrum, tel.: 602 667 162

Účelem je podávat informace o turistických cílech, službách cestovního ruchu, rekreační a kulturní nabídce v oblasti Bystřice

 

Kavárna

Zákazníci mají možnost v krásném prostředí posedět, dát si skvělou kávu, či něco malého k zakousnutí, přečíst si knihu či časopis. Káva a informace na jednom místě.

 

Muzeum loutek

Loutkářství bylo s městem Bystřice spojeno odjakživa. Již po první světové válce tu s malým divadélkem vystupovali Sokolové. Ve své době se počet členů loutkářského souboru vyšplhal až na padesát. Těmi nejvýznamnějšími byli například Ludvík Němec, který za svou činnost získal i státní vyznamenání, či výtvarník, scénograf a režisér Zdeněk Juřena, známý šéf výpravy divadla Spejbla a Hurvínka.

Věhlasu bystřického loutkového souboru velmi pomohla i několikanásobná účast na festivalu Loutkářská Chrudim, kde jejich představení opakovaně sklidila velký úspěch.

V roce 2012 prošlo divadlo U Jelena rozsáhlou rekonstrukcí, díky které se výrazně zlepšily podmínky pro diváky i účinkující. Tradičně na podzim se v Bystřici koná festival Dny loutkového divadla, který láká malé i velké diváky do světa loutek.

Nově vznikající muzeum si dává za cíl zmapovat historii loutek v Bystřici a přiblížit veřejnosti podstatu tohoto divadelního odvětví. Návštěvníci zde mohou načerpat nové informace, ale také si sami vyzkoušet vytvořit loutky a zahrát divadlo.

 

Kontakt

MĚSTSKÉ KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM BYSTŘICE

Ješutovo náměstí 14, Bystřice 257 51
+420 602 438 454 - Radomila Macháčková - ředitelka
info@mkicbystrice.cz
IČO:09880674
www.mkicbystrice.cz | www.mestobystrice.cz

Veřejné dokumenty